Studentai vienai dienai

1 (2)„Studentas vienai dienai“ – tradicinis Vilniaus universiteto renginys, kurio metu visi norintys gali išbandyti studento kėdę, patirti, kaip vyksta studijos aukštojoje mokykloje, artimiau susipažinti su dominančiomis studijų programomis ir stojimo tvarka.

Grupė Senųjų rūmų ketvirtokų pasirinko VU Matematikos fakulteto paskaitas. Mokiniai dalyvavo vektorių algebros ( Informacinių sistemų inžinerijos studijų programa), tikimybių teorijos (Duomenų mokslo ir Verslo duomenų analitikos studijų programa),matematinės analizės I/II ( Bioinformatikos ir informatikos studijų programa ) paskaitose, susitiko ir smagiai pabendravo su studentų atstovybės nariais.
Mokiniai lankėsi VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre. Tai VU bibliotekos padalinys Saulėtekio mokslo ir studijų slėnyje. Čia apžiūrėjo įvairios paskirties erdves, stebėjo, kaip jomis naudojasi studentai. Modernia aplinka išsiskiriantis MKIC dirba visą parą 7 dienas per savaitę. Vartotojų zonose įrengta per 800 darbo vietų. Lankytojai gali naudotis specializuotomis skaityklomis, individualiomis darbo kabinomis, grupinio darbo ir seminarų kambariais, moderniai įrengta konferencijų sale, vaikams skirtu žaidimų kambariu, 3D spausdintuvu, IT laboratorija. Vartotojų patogumui centre įkurtos poilsio zonos, kavinė.
Ketvirtokai lankėsi ir Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Fakulteto dėstytoja doktorantė Neda Letukytė pristatė fakulteto studijų programas, studentų galimybes pasirinktą vieną ar kitą studijų programą studijuoti ne tik lietuvių , bet ir anglų kalbomis. Supažindino su fakulteto erdvėmis. Mokiniams buvo akcentuotas aktyvus fakulteto bendradarbiavimas su verslu ir mokslu. Kviestiniai fakulteto svečiai iš verslo korporacijų ir partnerinių universitetų sudaro studentams galimybės užmegzti ateičiai vertingus bendradarbiavimo ryšius, jaustis visaverčiais rinkos dalyviais, pasinaudoti kitų šalių siūlomomis studijomis, klausytis žymių mokslininkų paskaitų.

  • Mokinių mintys po renginio „Studentas vienai dienai“:
    „Buvo smagu atitrūkti nuo kasdienybės, pamatyti kažką naujo. Buvo įdomu pabendrauti su studentais, išgirsti iš pirmų lūpų apie jų studijas, kasdienybę, atsiskaitymus. Taip pat labai patiko lankytis Matematikos ir Ekonomikos fakultetuose, MKIC-e – pamatyti, kokioje aplinkoje studentai mokosi. Manau, tokios kelionės yra naudingos, nes padeda suprasti, su kokiais iššūkiais susidursime baigę mokyklą...“
  • „Labiausiai įsiminė modernus VU bibliotekos padalinys Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC). Buvo įdomu pamatyti universiteto patalpas, dalyvauti matematikos paskaitose. Pamačiau, kad universitete mokymosi tempas labai skiriasi nuo mokyklos. Čia mes neskubame, kartu su mokytojais labiau įsigiliname, o universitete dėstytojas aiškina greitai ir nelaukia nespėjančių konspektuotis studentų. Manau, kad ši išvyka buvo labai naudinga, nes jau nebe taip baisu bus laukti studijų metų, paskaitų ir studentiško gyvenimo.“

Aldona Juškevičienė
Sigutė Letukienė