TŪMII veiklos įsibėgėja

1 (1)Birželio 7-8 dienomis Žiobiškio turistinėje bazėje vyko bendradarbiavimo ir nuostatų kaitos stovykla tėvams/globėjams, mokiniams, pedagogams. Stovykloje dalyvavo I-II klasių mokiniai, jų tėvai, pedagoginiai darbuotojai. Stovyklos veiklas mokiniams ir tėvams organizavo Viešoji įstaiga „Jaunimo kubas“.

Viskas prasidėjo nuo savęs pažinimo mokymų: buvo aptarti lūkesčiai ir baimės, su kuriomis atvyko mokymų dalyviai. Po to  dalyviai gavo užduotis, kurios skatino juos išeiti iš  komforto zonos, pastebėti savo silpnąsias ir stipriąsias puses, įveikti baimes. Jie mokėsi vieni kitiems padėti, prašyti pagalbos, sakyti komplimentus, palinkėjimus bei padėkoti. Komandinių užduočių metu dalyviai galėjo pastebėti savo vaidmenį: išryškėjo stebėtojo, vykdytojo ir lyderio rolės. Pasibaigus komandiniams žaidimams refleksijų metu dalyviai pasakojo apie jiems kilusius iššūkius, jausmus. Vakaro dalyje tėvai su vaikais ėjo į pasimatymus, kurių metu aptarė vertybinius klausimus, kalbėjo apie pomėgius, problemas, džiaugsmus. Vėliau įsitraukė į savęs pažinimo žaidimą ,,IKIGAI”.

Antrąją dieną dalyviai visi kartu mokėsi sakyti gražius žodžius sau ir  kitiems bei išgirsti, ką gražaus sako apie juos kiti. Vieni kitiems rašė palinkėjimus, aptarė mokymų metu įveiktas baimes, pasiektus lūkesčius.

Netrūko smagios muzikos, linksmų šokių, skambaus juoko, skanaus maisto, gražių žodžių, gerų draugų, o ryte stigo  tik miego...

Svarbu tai, kad po mokymų jaunimas tapo daug atviresnis, drąsesnis, labiau pasitikintis, o svarbiausia tai, kad  jie tapo draugais.

                                                                                             Jurgita Adomavičienė