Du mūsų gimnazijos renginiai Laisvės ir kovų muziejuje Obeliuose

1 (1)Gegužės 17 d. Juozo  Tumo-Vaižganto gimnazijos socialinių mokslų metodinės grupės nariai vyko į Obelių muziejų, kur buvo organizuota metodinė diena. Renginyje dar dalyvavo kolegos iš Juodupės gimnazijos. Buvo suplanuoti net trys užsiėmimai. Iš pradžių vyko paskaita apie pokario partizaninį karą Lietuvoje. Lektoriai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro supažindino  su tema „Moterys partizaniniame kare". Vėliau muziejaus direktorius V. Kazlauskas organizavo pažintinę ekskursiją Obelių senojoje dvarvietėje. Išvyką užbaigėme patirties pasidalinimu prie puodelio kavos.

Gegužės 24 d. į Obelių muziejų vyko „Senųjų rūmų" padalinio II gimnazijos klasių mokiniai. Čia vyko pilietiškumo pamoka, skirta partizaniniam karui Lietuvoje. Pamoką vedė mūsų gimnazijos mokytoja, muziejininkė Diana Meškauskienė ir muziejaus direktorius Valius Kazlauskas. Mokiniai susipažino su partizanų kasdienybe, galėjo patys išbandyti partizanų naudotus ginklus, aprangas bei susipažinti su šio karo istorija mūsų krašte.

Erikas Gaigalas
Audronė Stočkuvienė