,,Paslaptingasis atomas - subtilus gamtos kūrinys"

`Gegužės 18 d. II gimnazinių klasių moksleiviai dalyvavo  VGTU fundamentinių mokslų fakulteto fizikos katedros prof.  Artūro Juknos paskaitoje ,,Paslaptingasis atomas - subtilus gamtos kūrinys".

Šiandien žodis ,,atomas‘‘ yra toks pat įprastas kaip ir,, batonas‘‘ – mes visi daugiau ar mažiau žinome, iš ko susidaro medžiagos, kaip veikia atominės elektrinės ar atominės bombos. Dažnas yra girdėjęs apie fizikų bandymus priartėti iki dar smulkesnių dalelių nei pats atomas – mums tai jau yra įprasti ir nieko nestebinantys šiuolaikinio mokslo tikslai. Tačiau ar susimąstome, kas gi yra tas atomas?

Atomai – paslaptingi objektai, apie kuriuos pakankamai dar nėra žinoma, tačiau mokslininkai bando atkleisti tas paslaptis. Profesorius kalbėjo apie atomų buvimo įrodymus ir reakcijas į aplinką. Paskaita buvo labai žaisminga, moksliniai tyrimai iliustruoti optinėmis iliuzijomis. Profesorius  Artūras Jukna mokiniams pasakojo apie atomų atradimą, apie medžiagų ir atomo sandaros keitimąsi,  remdamasis vaizdingais pavyzdžiais paaiškino unikalias atomo savybes ir jo gaminimą bei naudojimą. Profesorius paaiškino, kas yra mikropasaulis, aptarė jo ypatybes, supažindino su mikroskopų evoliucija, taip pat atomų panaudojimu lazeriuose, jų sandarą ir veikimo principą, biorobotų (nanobotų) pritaikymą medicinoje ir kitose srityse.

Fizikos mokytojai