Fotokonkursas „Bundanti gamta“

   Dešimtoje klasėje per fizikos pamokas mokiniai nagrinėja temą ,,Paprastieji optiniai prietaisai“. Vienas iš aptariamų optinių prietaisų – fotoaparatas. Aiškindamiesi mokiniai sužino, kad fotografuojant šviesa patenka per objektyvo lęšių sistemą. Reguliuojant lęšių padėtį,  keičiasi vaizdas fokusuojamas fotoaparato langelyje. Kintamo židinio nuotolio objektyvai leidžia priartinti vaizdą. Šviesa patenka ant fotojuostelės, kurioje užfiksuojamas vaizdas.

    Šiuo metu yra populiari skaitmeninė fotografija. Nuo tradicinės ji skiriasi tuo, kad šviesa patenka ne į juostelę, o į šviesos gavėją, kur vaizdas išsaugomas atminties kortelėje.

    Fotografija yra viena iš meno rūšių. Todėl norint gauti kokybišką ir menišką nuotrauką, reikia žinot nemažai taisyklių: kaip sufokusuoti vaizdą, kada naudoti blykstę, kaip teisingai perteikti daikto formą, kaip kadre išdėlioti pagrindinius ir antraplanius objektus, kokius atstumus išlaikyti iki fotografuojamų objektų, kaip fotografuoti žmogų su akiniais ir t.t.

   Su šiomis taisyklėmis II a, b, c, e klasių mokinius supažindino dailės mokytoja I. Vagonė.

   Kaip mokiniai suprato ir įsisavino fotografijos įvadą, įrodė praktiškai. Jie atliko skirtą kūrybinę užduotį „Bundanti gamta“: ieškojo įvairių gamtos reiškinių, vaizdų, juos fiksavo ir pateikė po 5 nuotraukas.

Rasa Pranckūnienė, Vida Stalionienė