Karjeros planavimas kitaip

1 (1)Pilietiškumas apima daugybę įsipareigojimų, kuriuos galėtų atlikti pilietiškas žmogus: būti geru savo pasirinktos profesijos atstovu, būti aktyviu per rinkimus, įsitraukti į pilietines akcijas, gerbti įstatymus.

Karjeros ugdymas - neatsiejama šių dienų aktualija. Dažnai jaunuoliams sunku apsispręsti, kokį ateities kelią pasirinkti, kokių gebėjimų reikia pasirenkant vieną ar kitą profesiją, kokie iššūkiai laukia pasirinktame karjeros kelyje. Sudėtinga planuoti karjerą, kai gerai nepažįsti savęs.

Gimnazijos Senųjų rūmų IIa ir IIb klasių mokiniai lapkričio 17 d. dalyvavo integruotame edukaciniame pilietiškumo ir karjeros ugdymo užsiėmime ,,Pilietiškumo ir karjeros planavimo pamoka kitaip“. Užsiėmimą vedė Rokiškio jaunimo centro lektorės.

Jo metu mokiniai komandose atliko kūrybines užduotis, kurios leido geriau pažinti save ir draugus. Daug emocijų ir diskusijų sukėlė užduotis, kurios metu komanda burtų keliu išsitraukusi profesijos pavadinimą turėjo argumentuotai pristatyti tos profesijos iššūkius.

Noriai mokiniai įsitraukė ir į vaidybinę užduotį, kurios metu galėjo išbandyti įmonės vadovo arba įmonės darbininko vaidmenis ieškodami abiems pusėms tinkamų sprendimų iš pateiktų situacijų.

Reflektuodami dešimtokai pastebėjo, kad puikiai susitvarkė su individualia užduotimi, kad šis užsiėmimas skatina daugiau domėtis įvairiomis profesijomis, kad galėjo tobulinti komunikavimo, bendradarbiavimo įgūdžius dirbdami komandoje.

 Dalytė Golubeckienė, Erikas Gaigalas, Aldona Juškevičienė