Metodinė diena

metod diena (1)Balandžio 27 dieną gimnazijoje vyko metodinės diena. Tos dienos renginiai buvo skirti dviejų mokytojų kvalifikacijos kėlimo programų- „Mokytojų skaitmeninio raštingumo tobulinimas įgyvendinant šiuolaikinį ugdymo turinį“ ir „Mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymas dalykų pamokose“ bei Kūrybinių jungčių projekto „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ užbaigimui, apibendrinimui ir numatymui, kaip įgytas žinias, įgūdžius ir patirtis mokytojai galėtų panaudoti savo veiklose. Buvo pristatyta idėja, kaip visi gimnazijos mokytojai galėtų prisidėti ruošiantis gimnazijos „Romuvos „ padalinio 50-ies metų jubiliejui, kurį minėsime spalio mėnesį.

Pirmoji renginio dalis buvo skirta praktiniam pasidalinimui sėkmės istorijomis, išbandant ir praktikuojant mokėjimo mokytis strategijas. Taip pat mokytojai aptarė idėją sukurti skaitmeninę knygą, skirtą Romuvos gimtadieniui.

Antroje dalyje projekto komanda pristatė per projektą sukauptą patirtį: aptarė pagrindines projekto idėjas ir kartu su renginio dalyviais praktiškai išbandė keletą išmoktų veiklų, kurios gali būti taikomos tiek per pamokas, tiek klasės vadovų veiklose ar renginiuose, kuomet norime ugdyti kūrybingą, kritinį ir savarankišką mąstymą, kai norime geriau pažinti vieni kitus, kūrybiškai įsisavinti ar pateikti mokomąją medžiagą, vertinti ir įsivertinti. Renginyje dalyvavo ir mintimis pasidalino projekto koordinatorė Julija Mažuolienė.

Baigiamoji metodinės dienos dalis buvo skirta geresniam kolegų pažinimui per jų laisvalaikio veiklas. Nepaprastai džiugu, kad po mokyklinių darbų mokytojai dar atranda laiko savo pomėgiams ir kūrybai.

Renginys išsiskyrė teigiamomis emocijomis ir gera nuotaika, ir tai puikiai iliustruoja renginio nuotraukos. Mokytojai, kaip ir mokiniai, yra pasiilgę gyvo bendravimo, pabuvimo kartu prie arbatos puodelio...

Parengė: Irena Laužadienė, Gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė