Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!

Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“

 suaug (1)Lapkričio 15–21 d. visoje Lietuvoje  jau 22-ąjį kartą buvo organizuojama Suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šios savaitės iniciatoriai – Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija – kvietė šalies švietimo ir kultūros įstaigas prisidėti prie savaitės paminėjimo įvairiais renginiais, akcijomis ir veiklomis.

2021m. Suaugusiųjų mokymosi savaitės šūkis – „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“. Suaugusieji  kviečiami atskleisti mokymosi gyvenimui suteiktą džiaugsmą: ką gali mokymasis ir kuo jis žavus, kaip mokymasis padeda plėtoti profesinę karjerą ir asmeninį gyvenimą, atskleisti žmogaus galimybes ir talentus, kokią prasmę suteikia gyvenimo pilnatvei, kokybei, kuo praturtina žmogaus būtį.

suaug (2)Tęsdama tradicijas Suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus bendruomenė įsijungė į Suaugusiųjų mokymosi savaitės veiklas:  organizuotas renginys (nuotolinė konferencija – susitikimas), kurio metu   buvę ir dabartiniai mokiniai bei mokykloje dirbę mokytojai dalinosi savo mokymosi patirtimis. Buvę mokiniai, šiuo metu studijuojantys aukštosiose, profesinėse mokyklose, pasakojo, kaip rinkosi savo profesinį kelią, su kokiais sunkumais susidūrė, bet džiaugėsi, kad nauji iššūkiai atveria naujas galimybes. Emigracijoje ilgus metus gyvenę mokiniai pasakojo, kaip mokėsi gyventi naujoje aplinkoje, kaip sugebėjo grįžti į mokyklos suolą po ilgų metų pertraukos. Įdomi patirtis sėkmingai verslą kuriančių ar darbovietėse tobulėjančių ir aukštų rezultatų pasiekusių bendruomenės narių. Juk mokymasis vyksta nuolat ir įvairiomis formomis.

 Baigusios savo darbo karjerą mokytojos Alina ir Nadiežda atvėrė mokymosi visą gyvenimą perspektyvas. Dalinosi virtualios kultūros teikiamomis galimybėmis: pasakojo apie Zoom teatrą, lankytas virtualias parodas, ekskursijas ir pan. O jų išbandyti vebinarai - įdomi, naudinga, komfortiška bei prasminga veikla.

Labai motyvuojanti buvusios mokytojos Violėtos mokymosi ir veiklos istorija:  Erasmus projektai, direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigos,  darbas NŠA, vaidinimas teatre ir daug kitų veiklų, kurias lydi nuolatinis mokymasis.  Visus susitikimo dalyvius užbūrė jos pasakojimas, iliustruotas nuostabiomis skaidrėmis.

Renginio dalyviai pasidalijo savo mokymosi istorijomis, pasidžiaugė bendruomenės narių pasiekimais, mokėsi siekti savo tikslų ir svajonių, savo pavyzdžiu įkvėpti šalia esančius. Tokiu būdu buvo puoselėjamos suaugusiųjų mokymosi idėjos, atskleidžiamos galimybės, nauda ir džiaugsmas, kurį suteikia žmogui mokymasis.

                                                                                                                      Dalia Gražienė