Autografai ir įrašai gimnazijai

1 (2)Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos ,,Romuvos“ padalinio skaitykla unikali leidinių su autografais kolekcija. Dar kartą nuosekliai peržvelgiau kolekcijos leidinius ir kitus dokumentus. Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys įžymūs žmonės dovanojo įvairias laikmenas tuometinei ,,Romuvos“ gimnazijai. Didžioji kolekcijos dokumentų dalis dedikuota ,,Romuvos“ gimnazijai, nors ji pildoma ir dabar.

 

Skaitykloje parengta spaudinių paroda „Autografų ir įrašų šiluma spaudiniuose“, skirta Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos ,,Romuvos“ padalinio 50 metų jubiliejaus proga. Eksponuojama tik maža dalis spaudinių. Tai šviesios atminties rašytojo, poeto Mykolo Karčiausko, kino ir teatro aktoriaus Regimanto Adomaičio, poeto, vertėjo Jono Juškaičio, rašytojo Algirdo Pociaus, poeto, prozininko Jono Mačiukevičiaus, rašytojo Vytauto Girdzijausko ir kitų autorių dovanoti leidiniai. Taip pat eksponuojami filosofo, humanitarinių mokslų daktaro Arvydo Juozaičio, kompozitoriaus, rašytojo Alvydo Jegelevičiaus, kraštietės prozininkės Elenos Kurklietytės, poeto, teatro ir kino režisieriaus Vytauto V. Lansbergio, poetės, rašytojos Aldonos Ruseckaitės ir kitų autorių leidiniai.
Susipažinkite su autografais ir įrašais leidiniuose, kurie buvo dovanoti tuometinei ,,Romuvos“ gimnazijos bibliotekai. Nuotr. iš gimnazijos bibliotekos archyvo.
R.Kiselytė