Ji buvo eruditė, estetė ...

Krivickiene1Krivickiene2Juoda spalva, balta spalva, juoda spalva... Šios spalvos man asocijuojasi su šviesios atminties lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aldonos Krivickienės paveikslu, jos aprangos stiliumi. Ji tokia ir išliks daugelio kolegų ir buvusių mokinių atmintyje.
 
Sklaidau Lionės Lapinskienės „Simbolinių reikšmių žodyną“. Jame rašoma: ,,Baltos ir juodos spalvų derinys simbolizuoja kilnumą, tyrumą, rimtumą ir iškilmingumą“. Tokia ir buvo mokytoja A. Krivickienė.
Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Mauricienė prisimena, kad mokytoja A. Krivickienė buvo tikra estetė, mėgo, kad mokyklos erdvėse būtų pateikta informacija apie poetų, rašytojų gyvenimo sukaktis. Mokytoja buvo eruditė, daug skaitė. Kalbant apie jos drabužių stilių, ji pati sau siuvo drabužius, o žmonės dažnai su ja susidraugaudavo tik todėl, kad jiems pasiūtų drabužius. Deja... Mokytoja siuvo tik sau.
Buvusi A. Krivickienės mokinė, mūsų gimnazijos matematikos mokytoja Laima Karkaitė, teigė: ,,Mokytoja Krivickienė buvo jautri, užjaučianti ir suprantanti mokinius. Ji žavėjo savo elegancija, išskirtiniu aprangos stiliumi. Mane ji ruošdavo skaitovų konkursams. Jos patarimai, kaip turiu elgtis ir atrodyti scenoje, dar ir dabar man yra naudingi. Mokytoja buvo meniškos sielos asmenybė. Ji yra ne kartą sakiusi, kad pastebi kiekvieną akmenėlį šalia kelio ir žino ką būtų galima iš jo sukurti. Ji į daiktus žvelgė menininkės akimis“.
Tai tik keli akcentai apie šviesios atminties mokytoją A. Krivickienę. Tik laiko ratas sukasi, asmenybės išeina, o prisiminimai lieka...
R.Kiselytė