Žaliųjų idėjų festivalis 2024

1 (1)Birželio 5 d. Prezidentūros vidiniame kieme ir istoriniame parke vyko „Žaliųjų idėjų festivalis 2024“, kur 25 skirtingos organizacijos pristatė savo idėjas.

Festivalyje dalyvavo ir Rokiškio J. Tumo- Vaižganto gimnazijos  Iag ir Ibg SR klasės mokinės: Galvydytė Luknė Gabrielė, Matiukaitė Viltė, Balčiūnaitė Kornelija, Obelinskaitė Gabija, Samuilovaitė Simona, Vasiliauskaitė Emilija, jos vyko kartu su Juodupės ir Kamajų Antano Strazdo gimnazistais.

Festivalyje dalyvaujančios organizacijos supažindino moksleivius su Lietuvos saugomomis teritorijomis, pristatė modernius medelių auginimo būdus, pakvietė sužaisti atliekų krepšinį, atkreipė dėmesį į kasdien dėl vartojimo didėjančią aplinkos taršą. Festivalyje vyko dirbtuvės, kuriose buvo galima pasigaminti veikiančią vėjo jėgainę, tvariomis priemonėmis susikurti dovanų maišelį. Prezidentūros parke vyko pamoka „Kaip nesuvalgyti planetos?“, kurios metu viešosios įstaigos „Gyvi Gali“ nariai papasakojo apie jaunų žmonių iniciatyvas, padedančias populiarinti globalius tvarios mitybos sprendimus, pasidalino nesudėtingais būdais, leidžiančiais šias idėjas pritaikyti savo ir mokyklų bendruomenių kasdieniame gyvenime.

Prezidentūros parke vyko fizinių ir technologijos mokslų centro pamoka „Ką reiškia būti mokslininku?“, jos metu organizatoriai papasakojo apie žaliąsias technologijas, kurias plėtoja Lietuvos mokslininkai.

R.Paliokienė