Erasmus+ Strateginių partnerysčių bendrojo ugdymo srityje projektas

SJS turkija (10)SJS turkija (10)2022-03-19 - 2022-03-26 Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus mokytojos E. Danienė ir V. Slizapienė, kartu su 10j klasė mokiniais J. Grincevičiumi, D. Kviliūnu ir I. Bernotaitė lankėsi Turkijoje Aydin mieste ir vykdė Erasmus+ Strateginių partnerysčių bendrojo ugdymo srityje projekto Nr. 2019-1-CZ01-KA201-061232 "ZOOM MEDIA" veiklas.

Mūsų skyriaus mokiniai kartu su mokiniais iš Italijos, Graikijos, Anglijos, Turkijos ir Čekijos atliko įvairias užduotis, pristatė savo šalį, savo miestą ir savo mokyklą. Taip pat susitiko su Turkijos žurnalistais, kurie ėmė iš mokinių interviu, diskutavo apie aplink mus sklindančias propagandas. Žurnalistai pasakojo, kaip svarbu žurnalisto darbe sukurti skambią antraštę, kad privilioti skaitytoją. Nors dažnai būna ir labai klaidinančių antraščių skelbiančių daug netiesos. Mokiniai mokėsi, kaip atpažinti „melagienas“, kaip nepakliūti į spąstus internete, nes informacijos ir įvairių internetinių svetainių egzistuoja daug. Mokiniams buvo pasakojama apie socialinių tinklų privalumus ir trūkumus, apie youtube kanale ir kituose puslapiuose tykančius pavojus. Dažnai internetiniuose puslapiuose yra sukuriama ir pateikiama netinkama informacija taip, kad net nesuprasdamas gali papulti ant apgavysčių ir tavimi gali pasinaudoti.

Mokiniams labai patiko darbas grupėse. Grupės buvo sudarytos iš skirtingų šalių mokinių. Grupėse reikėjo atlikti įvairias užduotis: sukurti video, jį pristatyti, atrasti „melagienų“, pateikti jų pavyzdžių ir kt. Po veiklų vykdymo mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šalimi: jos kultūra, papročiais, maistu ir kt. Mokiniai išvykos metu tobulino įvairias kompetencijas: socialines, bendradarbiavimo, pažinimo, skaitmenines ir kt.

Edita Danienė