Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus 2021 m. sausio 4 d. įsakymu Nr.V-1, nuo 2021m. sausio 6 dienos iki sausio 31 dienos gimnazijos I-IV klasių mokinių ugdymas pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu.

(skaityti įsakymą)

Informacija eksternams

Dėl pasirinktų BE perlaikymo 2021 m. pagrindinėje sesijoje prašome kreiptis į pavaduotoją Jolantą Juodinytę (Gimnazijos Senieji rūmai). Eksternas už kiekvieną pasirinktą BE moka po 14,48 €. Mokėti pavedimu į Rokiškio J.Tumo-Vaižganto gimnazijos sąskaitą LT 947182800000142692 (įstaigos kodas 302843970; AB Šiaulių banko kodas 71828). Kontaktai: tel. 8 458 51593; e-paštas rastine@rvg.lt

Integruota biologijos ir fizinio ugdymo pamoka neformalioje aplinkoje

biologija fizinis (1)Rugsėjo 25 d. Ic klasės mokiniai dalyvavo integruotoje biologijos ir fizinio ugdymo  pamokoje Dusetų girioje. Keliaudami pėsčiomis (Rokiškio krašto miškų karūnos ir gamtos laboratorijos pažintiniu taku), įveikėme 3,4 km. ilgio atstumą. Miško išteklių specialistas Edmundas Lašas ir miško apsaugos specialistas Virginijus Pačiūlis supažindino moksleivius su Rokiškio rajono miškų ir girių žymėjimo žemėlapiais, su Dusetų girios istorija susijusiais vietovardžiais.

Žygis vyko pažintiniu girios taku, kuriame yra 14 stotelių. Miško specialistai supažindino su kertinėmis miško buveinėmis, išmokė atpažinti medžių rūšis,  matuoti su specialiais prietaisais ir centimetru medžių skersmenį, nustatyti aukštį, paskaičiuoti medienos kiekį, nustatyti medžio amžių. Perėjome įspūdingą Vasynos pelkę, kuri  užima 80 ha. Susipažinome su gamtiniu rezervatu, sužinojome, kaip jis saugomas ir kokia jo ekologinė reikšmė. Sužinojome, kad girioje saugoma daugiau nei 60 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų, gyvūnų, grybų rūšių. Dusetų giria gali didžiuotis vienu iš rečiausiai augančių vaistinėmis savybėmis pasižyminčiu mėškiniu česnaku. Taip pat lankėmės Rokiškio miškų urėdijos Kamajų girininkijos informaciniame centre, kur apžiūrėjome gyvūnų ragų ir iškamšų kolekciją. Žygio pabaigoje užsukome į 2008 m. pripažintą gražiausia Lietuvoje Juozo Latvėno sodybą.  Sodybos šeimininkas supažindino su savo retų augalų kolekcija. Vien Astilbių sodyboje auga 240 veislių, tvenkinyje – 16 lelijų rūšių. Šeimininkas pasivaišino aktinidijomis, didžiuliais riešutais.

Aktyviai pailsėję, daug sužinoję, žygio metu nukeliavome 11 tūkstančių žingsnių.

Integruotą pamoką – žygį organizavo mokytojos Liuda Pernavienė ir Virginija Gudonienė